××

Oblékněte velká prsa chytře a pohodlně

Oblékněte velká prsa chytře a pohodlně - hlavní fotka

Velká prsa jsou přednost i starost zároveň. Ačkoliv na muže působí bujné poprsí doslova jako magnet, majitelky příliš velkých ňader by je často raději „vyměnily“ za menší. Není to jen tím, že většinou chceme to, co nemáme. Velká ňadra mohou způsobovat nepohodlí, v některých případech jsou příčinou bolestí zad a páteře. Samozřejmě důležitou roli hraje výběr spodního prádla. Jakou podprsenku vybrat pro velká ňadra, a jaké se naopak vyhnout?

Jaké jsou nejčastější chyby při výběru podprsenky?

Ačkoliv výběr podprsenky považujeme za samozřejmost, měly bychom tomu věnovat více času a každý model si dobře vyzkoušet. Obzvlášť u objemných prsou je třeba dbát na správný obvod. Mnoho žen si často kupuje podprsenky s větším objemem, než potřebují. Výsledkem je, že podprsenka nedrží prsa tak, jak by měla, dochází k poklesu a vzniká velký nápor na páteř. Právě obvod podprsenky je to hlavní, na co bychom se měly zaměřit. Zadní i přední lemy podprsenky by měly být v jedné linii. Správný obvod také poznáte podle toho, že se vám vejdou pod zapínání podprsenky maximálně dva prsty.

Dalším významným bodem jsou ramínka. Právě u velkých prsou hrají téměř klíčovou roli. Pořídíte-li si skvěle padnoucí model s příliš úzkými ramínky, může hrozit, že ramínka nápor prsou nevydrží, nebo začnou škrtit a tlačit. Ramínka by měla být možnost regulace, což je dnes u podprsenek prakticky již standard. Můžete si tak velikost „doladit“ podle svých potřeb. Dbejte na to, aby ramínka byla dostatečně široká, pružná a měkká.

Na druhou stranu podprsenka nesmí být příliš těsná. Některé ženy napadne myšlenka, že menší obvod může prsa opticky zmenšit. Výsledkem však budou nepříjemné otlaky a nepohodlí. Spodní prádlo zkrátka musí sedět jako ulité. Poznáte to podle toho, že o něm vůbec nevíte. Pokud stále vnímáte podprsenku nebo kalhotky, je to špatně.

Jaký střih pro velká ňadra?

Žen s velkými ňadry je mezi námi mnoho. Některé jsou obdařené objemným hrudníkem od přírody, jiné si k němu dopomohly plastickou operací. Nicméně velikost prsou se může v průběhu života měnit. Zejména pak v souvislosti s těhotenstvím a následným kojením. Některým ženám větší prsa zůstanou, u jiných se vrací do původní velikosti. Také v případě silnější nadváhy je třeba počítat i s většími ňadry. Běžně se tedy setkáváme s velikostmi košíčků F, G, H a výjimkou nejsou dokonce ani I, J a větší. Jde už tedy opravdu o velké extrémy, nicméně i ženy takto vyvinuté mají možnost vybrat si pohodlnou a elegantní podprsenku.

Vyztužené podprsenky pro větší prsa

Jaký střih je pro větší poprsí vhodný? Zákaznice s velkými ňadry se často obávají vyztužených podprsenek, které jsou určeny spíše ženám s opačným problémem. Ovšem není vyztužení jako vyztužení. Některé modely jsou ušity tak, aby poskytly ňadrům dokonalou oporu a perfektně je zafixovaly. Vyztužené košíčky jsou vhodné tedy i pro větší prsa. Nejvíce je ocení ženy, které trápí povislá ňadra a potřebují jim dodat tvar.

Nevyztužené podprsenky pro větší prsa

Pokud zvolíte nevyztuženou podprsenku, je důležité, aby byla ušita z pevnějších materiálů. Důležitou roli hrají také boční všité kostice, které mají za úkol poskytnout prsům potřebnou oporu. Opět je třeba připomenout, jak důležitá jsou široká ramena u jednotlivých modelů. V letním období je můžete vyměnit za průhledná silikonová, která jsou diskrétní.

Sportovní podprsenky pro velké poprsí

Sportovní podprsenky pro větší prsa

Velká ňadra mohou být nepříjemná při sportu. Úkolem sportovní podprsenky je prsa zafixovat, aby při sportu nepřekážela, a vy jste se tak cítila příjemně. Podprsenky jsou rozdělené podle stupně podpory, které při sportu poskytují. Hodně tedy záleží na tom, jaký sport vykonáváte. U náročnější sportovních aktivit, kde jsou časté poskoky (běh, aerobik a jiné) raději zvolte ten nejvyšší stupeň opory. U méně náročných sportů (jóga, relaxační cvičení) stačí menší opora. U žen s velkým prsy se však obecně doporučuje vybírat podprsenky alespoň se střední až velkou oporou.

Sexy výstřih

Velkou předností objemného hrudníku je sexy výstřih. Ženy s velkými ňadry tak mohou rafinovaně odpoutat pozornost od problematických částí těla, právě díky neodolatelnému výstřihu. Skvělou službu vám poskytnou podprsenky, které ňadra pozvednou a dodají jim krásný a svůdný tvar. Dejte přednost plným košíčkům, případně jen částečně vykrojeným. Vyhýbejte se podprsenkám, které mají za úkol poprsí zvětšit a nevyztuženým modelům bez kostic. Vždy dbejte na pohodlí, abyste se ve spodním prádle cítila příjemně.

Publikováno: